Littelfuse Inc. SMF45A-T13
Part No.:
SMF45A-T13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AnpuSMF45A-T13.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMF
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMF45A-T13 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF45A-T13 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF45A-T13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF45A-T13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF45A-T13.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF45A-T13 pin diagram, SMF45A-T13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF45A SMF45A-T13
Part Number SMF45A SMF45A-T13
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMF SMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.8A 2.8A
Power - Peak Pulse 200W 200W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)