Littelfuse Inc. SMF4L18A
Part No.:
SMF4L18A
Datasheet:
AnpuSMF4L18A.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMF4L18A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF4L18A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF4L18A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF4L18A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF4L18A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF4L18A pin diagram, SMF4L18A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF4L18AT1G SMF4L18A
Part Number SMF4L18AT1G SMF4L18A
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMF4L SMF4L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.7A 13.7A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)