Littelfuse Inc. SMF4L33A
Part No.:
SMF4L33A
Datasheet:
AnpuSMF4L33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMF4L33A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF4L33A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF4L33A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF4L33A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF4L33A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF4L33A pin diagram, SMF4L33A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF4L33AT1G SMF4L33A
Part Number SMF4L33AT1G SMF4L33A
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMF4L SMF4L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A 7.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)