Littelfuse Inc. SMF64A-T13
Part No.:
SMF64A-T13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF64A-T13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMF
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.7A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMF64A-T13 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF64A-T13 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF64A-T13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF64A-T13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF64A-T13.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF64A-T13 pin diagram, SMF64A-T13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF64A SMF64A-T13
Part Number SMF64A SMF64A-T13
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series SMF SMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.7A 1.7A
Power - Peak Pulse 200W 200W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)