Littelfuse Inc. SZ1SMA54AT3G
Part No.:
SZ1SMA54AT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSZ1SMA54AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SZ1SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
240pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA
1. How to order SZ1SMA54AT3G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SZ1SMA54AT3G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SZ1SMA54AT3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZ1SMA54AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZ1SMA54AT3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SZ1SMA54AT3G
Part Number SZ1SMA54AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SZ1SMA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 240pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)