Littelfuse Inc. SZ1SMA58CAT3G
Part No.:
SZ1SMA58CAT3G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSZ1SMA58CAT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SZ1SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
115pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMA
1. How to order SZ1SMA58CAT3G on Anpu?
3. Are the SZ1SMA58CAT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZ1SMA58CAT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZ1SMA58CAT3G.
Image SZ1SMA58CAT3G
Part Number SZ1SMA58CAT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SZ1SMA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 115pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)