Littelfuse Inc. SZ1SMB14AT3G
Part No.:
SZ1SMB14AT3G
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuSZ1SMB14AT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
1085pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
1. How to order SZ1SMB14AT3G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SZ1SMB14AT3G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SZ1SMB14AT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZ1SMB14AT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZ1SMB14AT3G.
Image SZ1SMB14AT3G
Part Number SZ1SMB14AT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.8A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 1085pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)