Littelfuse Inc. SZ1SMB17CAT3G
Part No.:
SZ1SMB17CAT3G
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuSZ1SMB17CAT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Capacitance @ Frequency:
490pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
1. How to order SZ1SMB17CAT3G on Anpu?
3. Are the SZ1SMB17CAT3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZ1SMB17CAT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZ1SMB17CAT3G.
Image SZ1SMB17CAT3G
Part Number SZ1SMB17CAT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 490pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)