Littelfuse Inc. SZSMF26AT1G
Part No.:
SZSMF26AT1G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSZSMF26AT1G.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SZSMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SZSMF26AT1G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SZSMF26AT1G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SZSMF26AT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZSMF26AT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZSMF26AT1G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SZSMF26AT1G
Part Number SZSMF26AT1G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case SOD-123F
Series SZSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)