Littelfuse Inc. TLPA15CA
Part No.:
TLPA15CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
AnpuTLPA15CA.pdf
Description:
HI-REL TVS AXL HP TLPA15 BI
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
P600, Axial
Series:
TLPA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
209A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
1. How to order TLPA15CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TLPA15CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TLPA15CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLPA15CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLPA15CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TLPA15CA pin diagram, TLPA15CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLPA15CA
Part Number TLPA15CA
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial
Series TLPA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 209A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)