Littelfuse Inc. TLPA16CA
Part No.:
TLPA16CA
Datasheet:
AnpuTLPA16CA.pdf
Description:
HI-REL TVS AXL HP TLPA16 BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
196.2A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order TLPA16CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TLPA16CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TLPA16CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLPA16CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLPA16CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as TLPA16CA pin diagram, TLPA16CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLPA16CA
Part Number TLPA16CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 196.2A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)