Littelfuse Inc. TLPA17CA
Part No.:
TLPA17CA
Datasheet:
AnpuTLPA17CA.pdf
Description:
HI-REL TVS AXL HP TLPA17 BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
184.8A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order TLPA17CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TLPA17CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TLPA17CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLPA17CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLPA17CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as TLPA17CA pin diagram, TLPA17CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLPA17CA
Part Number TLPA17CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 184.8A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)