Littelfuse Inc. TLPA18CA
Part No.:
TLPA18CA
Datasheet:
AnpuTLPA18CA.pdf
Description:
HI-REL TVS AXL HP TLPA18 BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
174.4A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order TLPA18CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TLPA18CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TLPA18CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLPA18CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLPA18CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as TLPA18CA pin diagram, TLPA18CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLPA18CA
Part Number TLPA18CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 174.4A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)