Littelfuse Inc. TLPA20CA
Part No.:
TLPA20CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
AnpuTLPA20CA.pdf
Description:
HI-REL TVS AXL HP TLPA20 BI
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
P600, Axial
Series:
TLPA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
157.4A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
1. How to order TLPA20CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TLPA20CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TLPA20CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLPA20CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLPA20CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as TLPA20CA pin diagram, TLPA20CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLPA20CA
Part Number TLPA20CA
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial
Series TLPA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 157.4A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)