Meritek SMAJ110CA
Part No.:
SMAJ110CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMAJ110CA.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.26A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ110CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ110CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ110CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ110CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ110CA pin diagram, SMAJ110CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ110CA
Part Number SMAJ110CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.26A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C