Meritek SMAJ13CA
Part No.:
SMAJ13CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMAJ13CA.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC
Manufacturer:
Meritek
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ13CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ13CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ13CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ13CA pin diagram, SMAJ13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ13CA
Part Number SMAJ13CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Product Status Active
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C