Meritek SMAJ15CA
Part No.:
SMAJ15CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMAJ15CA.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC
Manufacturer:
Meritek
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.39A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ15CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ15CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ15CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ15CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ15CA pin diagram, SMAJ15CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ15CA
Part Number SMAJ15CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Product Status Active
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.39A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C