Meritek SMAJ160CA
Part No.:
SMAJ160CA
Datasheet:
AnpuSMAJ160CA.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
160V
Voltage - Breakdown (Min):
178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.54A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ160CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ160CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ160CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ160CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ160CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ160CA pin diagram, SMAJ160CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ160CA
Part Number SMAJ160CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.54A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C