Meritek SMAJ16CA
Part No.:
SMAJ16CA
Datasheet:
AnpuSMAJ16CA.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.38A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ16CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ16CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ16CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ16CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ16CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ16CA pin diagram, SMAJ16CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ16CA
Part Number SMAJ16CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.38A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C