Meritek SMAJ180CA
Part No.:
SMAJ180CA
Datasheet:
AnpuSMAJ180CA.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291.6VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.37A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ180CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ180CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ180CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ180CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ180CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ180CA pin diagram, SMAJ180CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ180CA
Part Number SMAJ180CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.37A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C