Meritek SMAJ200CA
Part No.:
SMAJ200CA
Manufacturer:
Meritek
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC (SMA)
Datasheet:
AnpuSMAJ200CA.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
DO-214AC (SMA)
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.23A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ200CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ200CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ200CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ200CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ200CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ200CA pin diagram, SMAJ200CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ200CA
Part Number SMAJ200CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V
Voltage - Breakdown (Min) 224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.23A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C