Meritek SMAJ220CA
Part No.:
SMAJ220CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMAJ220CA.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.12A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ220CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ220CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ220CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ220CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ220CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ220CA pin diagram, SMAJ220CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ220CA
Part Number SMAJ220CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.12A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C