Meritek SMAJ300CA
Part No.:
SMAJ300CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMAJ300CA.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC
Manufacturer:
Meritek
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
820mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ300CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ300CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ300CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ300CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ300CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ300CA pin diagram, SMAJ300CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ300CA
Part Number SMAJ300CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 820mA
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C