Meritek SMAJ350A
Part No.:
SMAJ350A
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMAJ350A.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC
Manufacturer:
Meritek
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
710mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ350A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ350A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ350A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ350A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ350A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ350A pin diagram, SMAJ350A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ350A
Part Number SMAJ350A
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V
Voltage - Breakdown (Min) 391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 710mA
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C