Meritek SMAJ400CA
Part No.:
SMAJ400CA
Datasheet:
AnpuSMAJ400CA.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
620mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ400CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ400CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ400CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ400CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ400CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ400CA pin diagram, SMAJ400CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ400CA
Part Number SMAJ400CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V
Voltage - Breakdown (Min) 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 620mA
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C