Meritek SMAJ58CA
Part No.:
SMAJ58CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
DO-214AC (SMA)
Datasheet:
AnpuSMAJ58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
DO-214AC (SMA)
Series:
SMAJ
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.27A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ58CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ58CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ58CA pin diagram, SMAJ58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ58CA
Part Number SMAJ58CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.27A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C