Meritek SMBJ110A
Part No.:
SMBJ110A
Manufacturer:
Meritek
DO-214AA (SMB)
Datasheet:
AnpuSMBJ110A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.39A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ110A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ110A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ110A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ110A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ110A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ110A pin diagram, SMBJ110A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ110A
Part Number SMBJ110A
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.39A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C