Meritek SMBJ13CA
Part No.:
SMBJ13CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMBJ13CA.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.91A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ13CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ13CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ13CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ13CA pin diagram, SMBJ13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ13CA
Part Number SMBJ13CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Packaging Strip
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.91A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C