Meritek SMBJ150CA
Part No.:
SMBJ150CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMBJ150CA.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.47A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ150CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ150CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ150CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ150CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ150CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ150CA pin diagram, SMBJ150CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ150CA
Part Number SMBJ150CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Packaging Strip
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.47A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C