Meritek SMBJ17CA
Part No.:
SMBJ17CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMBJ17CA.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC
Manufacturer:
Meritek
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.74A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ17CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ17CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ17CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ17CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ17CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ17CA pin diagram, SMBJ17CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ17CA
Part Number SMBJ17CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.74A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C