Meritek SMBJ20CA
Part No.:
SMBJ20CA
Manufacturer:
Meritek
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA (SMB)
Datasheet:
AnpuSMBJ20CA.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
DO-214AA (SMB)
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.52A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ20CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ20CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ20CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ20CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ20CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ20CA pin diagram, SMBJ20CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ20CA
Part Number SMBJ20CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.52A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C