Meritek SMBJ220A
Part No.:
SMBJ220A
Datasheet:
AnpuSMBJ220A.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.69A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ220A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ220A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ220A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ220A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ220A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ220A pin diagram, SMBJ220A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ220A
Part Number SMBJ220A
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.69A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C