Meritek SMBJ220CA
Part No.:
SMBJ220CA
Datasheet:
AnpuSMBJ220CA.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.69A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ220CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ220CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ220CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ220CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ220CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ220CA pin diagram, SMBJ220CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ220CA
Part Number SMBJ220CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.69A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C