Meritek SMBJ22CA
Part No.:
SMBJ22CA
Datasheet:
AnpuSMBJ22CA.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ22CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ22CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ22CA pin diagram, SMBJ22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ22CA
Part Number SMBJ22CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C