Meritek SMBJ300CA
Part No.:
SMBJ300CA
Datasheet:
AnpuSMBJ300CA.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.23A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ300CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ300CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ300CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ300CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ300CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ300CA pin diagram, SMBJ300CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ300CA
Part Number SMBJ300CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.23A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C