Meritek SMBJ350CA
Part No.:
SMBJ350CA
Datasheet:
AnpuSMBJ350CA.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.06A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ350CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ350CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ350CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ350CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ350CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ350CA pin diagram, SMBJ350CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ350CA
Part Number SMBJ350CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V
Voltage - Breakdown (Min) 391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.06A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C