Meritek SMBJ48CA
Part No.:
SMBJ48CA
Datasheet:
AnpuSMBJ48CA.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.75A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ48CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ48CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ48CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ48CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ48CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ48CA pin diagram, SMBJ48CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ48CA
Part Number SMBJ48CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.75A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C