Meritek SMBJ54CA
Part No.:
SMBJ54CA
Manufacturer:
Meritek
Datasheet:
AnpuSMBJ54CA.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC
Manufacturer:
Meritek
Series:
SMBJ
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.89A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ54CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ54CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ54CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ54CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ54CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ54CA pin diagram, SMBJ54CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ54CA
Part Number SMBJ54CA
Manufacturer Meritek
Package/Case DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.89A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C