Meritek SMCJ17CA
Part No.:
SMCJ17CA
Datasheet:
AnpuSMCJ17CA.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.35A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ17CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ17CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ17CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ17CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ17CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ17CA pin diagram, SMCJ17CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ17CA
Part Number SMCJ17CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 54.35A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C