Meritek SMCJ220CA
Part No.:
SMCJ220CA
Datasheet:
AnpuSMCJ220CA.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ220CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ220CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ220CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ220CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ220CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ220CA pin diagram, SMCJ220CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ220CA
Part Number SMCJ220CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C