Meritek SMCJ26CA
Part No.:
SMCJ26CA
Datasheet:
AnpuSMCJ26CA.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.63A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ26CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ26CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ26CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ26CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ26CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ26CA pin diagram, SMCJ26CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ26CA
Part Number SMCJ26CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.63A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C