Meritek SMF100CA
Part No.:
SMF100CA
Manufacturer:
Meritek
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123FL
Datasheet:
AnpuSMF100CA.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.23A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMF100CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF100CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF100CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF100CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF100CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF100CA pin diagram, SMF100CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF100CA
Part Number SMF100CA
Manufacturer Meritek
Package/Case SOD-123FL
Series SMF
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.23A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C