Meritek SMF110CA
Part No.:
SMF110CA
Manufacturer:
Meritek
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123FL
Datasheet:
AnpuSMF110CA.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.13A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMF110CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF110CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF110CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF110CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF110CA pin diagram, SMF110CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF110CA
Part Number SMF110CA
Manufacturer Meritek
Package/Case SOD-123FL
Series SMF
Packaging Strip
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.13A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C