Meritek SMF120CA
Part No.:
SMF120CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
SOD-123FL
Datasheet:
AnpuSMF120CA.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.04A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMF120CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF120CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF120CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF120CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF120CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF120CA pin diagram, SMF120CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF120CA
Part Number SMF120CA
Manufacturer Meritek
Package/Case SOD-123FL
Series SMF
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.04A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C