Meritek SMF130CA
Part No.:
SMF130CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
SOD-123FL
Datasheet:
AnpuSMF130CA.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
960mA
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMF130CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF130CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF130CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF130CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF130CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF130CA pin diagram, SMF130CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF130CA
Part Number SMF130CA
Manufacturer Meritek
Package/Case SOD-123FL
Series SMF
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 960mA
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C