Meritek SMF160CA
Part No.:
SMF160CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
SOD-123FL
Datasheet:
AnpuSMF160CA.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 259VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
160V
Voltage - Breakdown (Min):
178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
770mA
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMF160CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF160CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF160CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF160CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF160CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF160CA pin diagram, SMF160CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF160CA
Part Number SMF160CA
Manufacturer Meritek
Package/Case SOD-123FL
Series SMF
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 770mA
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C