Meritek SMF170CA
Part No.:
SMF170CA
Manufacturer:
Meritek
Package:
SOD-123FL
Datasheet:
AnpuSMF170CA.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC
Manufacturer:
Meritek
Package/Case:
SOD-123FL
Series:
SMF
Packaging:
Strip
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
730mA
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SMF170CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF170CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF170CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF170CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF170CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF170CA pin diagram, SMF170CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF170CA
Part Number SMF170CA
Manufacturer Meritek
Package/Case SOD-123FL
Series SMF
Packaging Strip
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 730mA
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C