Micrel Inc. MIC4574-33BWM TR
Part No.:
MIC4574-33BWM TR
Manufacturer:
Micrel Inc.
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
Datasheet:
AnpuMIC4574-33BWM TR.pdf
Description:
IC REG
Manufacturer:
Micrel Inc.
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Function:
Output Configuration:
Topology:
Output Type:
Number of Outputs:
Voltage - Input (Min):
Current - Output:
Frequency - Switching:
Synchronous Rectifier:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order MIC4574-33BWM TR on Anpu?
3. Are the MIC4574-33BWM TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MIC4574-33BWM TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MIC4574-33BWM TR MIC4574-3.3BWM
Part Number MIC4574-33BWM TR MIC4574-3.3BWM
Manufacturer Micrel Inc. Micrel Inc.
Series * -
Package/Case - 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Function - Step-Down
Output Configuration - Positive
Topology - Buck
Output Type - Fixed
Number of Outputs - 1
Voltage - Input (Min) - 4V
Voltage - Input (Max) - 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) - 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Current - Output - 500mA
Frequency - Switching - 200kHz
Synchronous Rectifier - No
Operating Temperature - -40°C ~ 85°C