Microchip Technology 15KPA17AE3/TR13
Part No.:
15KPA17AE3/TR13
Datasheet:
Anpu15KPA17AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 29.3VC P600
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.99V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
515.4A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order 15KPA17AE3/TR13 on Anpu?
3. Are the 15KPA17AE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA17AE3/TR13?
Image 15KPA17AE3/TR13
Part Number 15KPA17AE3/TR13
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.99V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 515.4A
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)