Microchip Technology 15KPA18E3/TR13
Part No.:
15KPA18E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Anpu15KPA18E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM P600
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
18.95V
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
1. How to order 15KPA18E3/TR13 on Anpu?
3. Are the 15KPA18E3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA18E3/TR13?
Image 15KPA18E3/TR13
Part Number 15KPA18E3/TR13
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case P600, Axial
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 18.95V
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)